Info ratsutamise võimalustest

 

Hobused :

Sassi Talul on erineva tasemega  ja ratsutamisoskusega klientidele partneriteks nii platsi -kui metsasõitudeks pakkuda umbes kolmkümmend hobust ja poni. Nagu inimesed, nii ka hobused on erineva väljaõppe taseme ja temperamendiga. Nii päris algaja kui vilunud ratsutaja leiab endale sobiva hobuse.

 

Treeningud :

Talus töötavad lisaks eesti treeneritele ja instruktoritele suvisel perioodi ka külalistreenerid Rootsist ning  aeg ajalt  ka Soomest. Diplomeeritud ratsatreener, kes juhendab treeninguid   nii eesti kui inglise  keeles , on Sassi Talus ametis aastaringselt. Ta on külastajate teenistuses nii dressaaži- ,hüppe ja - maastikusõidu treeningute  heaks õnnestumiseks. 

Aktiivse puhkuse veetmisel toimub nii algajate kui vilunud ratsutajate esimene ratsutamise tund  üldjuhul alati  ratsastustreeninguna treeningplatsil.Nii on võimalus rahulikult hobuste ja treeneritega tutvuda .Seejärel tehakse treeneri abiga plaane ülejäänud puhkuseaja veetmiseks. Talus on meeldivad, hoolikalt valitud ja hästi koolitatud hobused. Külastajal on võimalus ratsasõitu nautida  erinevate  hobustega - ning tutvuda eestimaiste hobuste ja nende  hea  koolituse kvaliteediga.

 Sassi Talus püütakse arvestada külaliste heaolu ja vajadustega – selleks on meil kogunenud arvestatavad kogemused ja oskused. Turvalisuse ja süvenemisvõimaluse huvides toimuvad treeningud enamasti väikestes gruppides. Võimaldame ka eratunde võtta.

 

Ratsamängud :

Kuna oleme soetanud mitmekesise hobustevaliku, saab meil proovida ja harrastada voltižeerimist, saab mängida ratsamänge ning korraldada” mänguvõistluseid. “

 

Ratsutamine  maastikul :

Ratsutamise  esmaseks  eelduseks maastikul on  head ratsutamisoskused .   Selleks , et   treener saaks olla kindel  olla  nii ratsanike kui  hobuste  ohutuses    ja   tal  oleks võimalik  paigutada osalejad  sobivatesse  ratsagruppidesse , on  nõutav osalemine  eelnevalt ühes ratsastustreenigus treeningväljalkul . Treeneril on õigus   maastikusõiduteenust mitte osutada , kui   ratsanike kogemused  pole piisavad    ja juhtimisvõtted  seavad  ohtu hobuse  heaolu . 

Maastikul ratsutamise rajad Sassi talu vahetus läheduses kulgevad nii maalilistes metsades, vaheldusrikaste pinnavormidega lagendikel kui ka mereäärsetel liivaribadel. Maastikul ratsutades saadab külastajat alati teejuht. Ilu ja elamuse tõttu on populaarseks saanud meie korraldatavad  ratsamatkad mere äärde, vahepeatusega mererannal piknikku pidamas.  Sääraseid metsi, mille rüpes pehmeil unelmate radadel end välja elame ja laeme, ei kujuta aga suurem osa maailmast ilusates unenägudeski ette.

 

Nii puhkus kui treeningud Sassi Talus on rohkem kui lihtsalt ratsutamine. Meil käib puhkus ja sport, õppimine ja areng käsikäes. Sassi Talu on paljudele koolilastele muutunud õhtute  ja  nädalavahetuste tegusa veetmise  suureks pesaks. Külalistele on meie tall ja külalistemajad saanud otsekui oma enese suvekoduks, kuhu igal aastal puhkama tullakse, et laadimise aega oma pere ja sõpradega veeta - hobuste seltsis. Mõnele perele on Sassi Talu muutunud nii kalliks koduks, et siia naastakse ka jõulusid veetma.

 

Ratsamatkad :

 

Soovi korral  pakume ka pikemaid ratsamatku.  Kõige poulaarsem matk on meie suvine ratsasamatk mere äärde. Jahedamatel ilmadel aga matk Potsepa metsadesse. Üks võimalustest on ka sügisene jahiratsutamine, mida korraldame privaatsetele seltskondadele. Kevadel ja sügisel on võimlus korraldada ka kahepäevaseid ratsamatkasid. 

Vaata  infot  ka  maastkul ratsutamiseks    vajalikest eeldustest .

 

Algajatele, kes soovivad  ratsasõitu vaid pisut "proovida":

Sassi tallu on teretulnud ka algajad, kes pole kunagi varem hobustega kokku puutunud. Ratsutamisprogrammid neile on turvalised ja sobivad igas  vanuses osalejale. 

Ratsutamine  ja talurestoran  B.A.R - Before & After  Riding  käsikäes  : 

Kohvitamise  ja   lobisemise võimalus  muudab  ratsutamistunni  veelgi  nauditavamaks  ka "nõudlikumale  "  kliendile